Wizyty studyjne

1.   Wizyta w POLTRANSPLANT

"Poznaj działalność Centrum do Spraw Transplantacji «Poltransplant»"

Jak zorganizowany jest w Polsce system transplantacji? Jak tworzona jest lista oczekujących na przeszczep? Kto to jest i jakie zadania wykonuje koordynator transplantacji? Jak skutecznie edukować i promować transplantologię? Jeśli interesują Cię odpowiedź na powyższe pytania, to zgłoś się na spotkanie na którym poznasz działalność Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne do Spraw Transplantacji „Poltransplant”. Centrum zajmuje się m.in.: edukacją i promocją transplantologii; koordynowaniem pobierania i przeszczepiania komórek, tkanek i narządów; prowadzeniem rejestru dawców szpiku, krwi pępowinowej i żywych dawców narządów; prowadzeniem Krajowej Listy Osób Oczekujących na Przeszczepienie. Uczestnicząc w spotkaniu będziesz mieć możliwość  poznania organizacyjno-prawnej przestrzeni transplantacyjnej w Polsce.  Dowiesz się jaką rolę i jakie zadania pełnią członkowie zespołu interdyscyplinarnego: pielęgniarka-lekarz-koordynator transplantacyjny w opiece nad pacjentem przed i po przeszczepieniu. Jeśli interesujesz się problematyką transplantacji, być może chcesz w przyszłości zostać koordynatorem przeszczepiania narządów, to zgłoś swoją chęć uczestnictwa w tym spotkaniu.


2.   Wizyta u RZECZNIKA PRAW PACJENTA

"Obrona praw pacjenta czy podważanie pracy lekarza i pielęgniarki?"

Czy do szanowania praw pacjenta potrzebny jest rzecznik? Jaka jest rola tej instytucji? Co może Rzecznik Praw Pacjenta i jego przedstawiciele, a do czego nie jest uprawniony. Uczestnicząc w spotkaniu dowiesz się jak wygląda praca Rzecznika, jakimi sprawami się zajmuje i dlaczego jego praca jest potrzebna. Poznasz też, szczególną rolę Rzecznika w lecznictwie psychiatrycznym. Może nawet przekonasz się, że broniąc praw pacjenta nie trzeba być przeciwnikiem lekarza czy pielęgniarki. A jeżeli nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Daj sobie szansę i przyjdź na spotkanie z Rzecznikiem Praw Pacjenta.


3.   Wizyta w dziele prawnym szpitala

"Co w szpitalu robią prawnicy?"

Do działu prawnego w szpitalu zagląda nie wiele osób, a już na prewno nie personel medyczny. Więcej, jeśli lekarz lub pielęgniarka pojawiają się w tym miejscu, z reguły zwiastuje do jakieś problemy. Może jednak nie taki diabeł straszny jak go rysują. Sprawdź czym zajmuja sie prawnicy w szpitalu i dlaczego bez nich organizacja pracy klinicznej nie byłany możliwa. Dowiesz się też, w jakich sytuacjach prawnik szpitala może być dla Ciebie wsparciem jako dla pracownika. W końcu zawsze warto mieć na kogo liczyć w tych sprawach.


4.   Wizyta w BIURZE PIELĘGNIARKI NACZELNEJ SZPITALA

"Kieruj pionem pielęgniarskim w szpitalu klinicznym"

Jak zapewnia się wysoką jakość realizowanych świadczeń pielęgniarskich w szpitalu? Jak skutecznie zarządzać personelem pielęgniarskim? Jak tworzyć dobre warunki do współpracy zespołu pielęgniarskiego z przedstawicielami innych specjalności medycznych? Jak stać się liderem i odnieść sukces w zarządzaniu w pielęgniarstwie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź podczas spotkania z Naczelną Pielęgniarką w szpitalu klinicznym. Będzie okazja poznać organizacyjno-prawne aspekty zarządzania pionem pielęgniarskim w dużym szpitalu. W bezpośrednim kontakcie z Naczelną Pielęgniarką możesz otrzymać cenne informacje dotyczące zakresu jej działalności. Uzyskasz wskazówki dotycząco rozwoju zawodowego, które wykorzystasz planując swoją ścieżkę kariery. Być może w przyszłości, to właśnie Ty będziesz Naczelną Pielęgniarką w jednym z dużych ośrodków klinicznych w Polsce.


5.   Wizyta w BIURZE DYREKTORA PUBLICZNEGO ZOZ

"Zarządzaj zakładem opieki zdrowotnej"

Jak wygląda zarządzanie publicznym zakładem opieki zdrowotnej (ZOZ)? Jakie zadania realizuje dyrektor takiej placówki leczniczej? Jakie są najczęstsze problemy prawne publicznego ZOZ? Jakie kompetencje powinien posiadać dyrektor ZOZ? Czy pielęgniarka lub lekarz może kierować ZOZem? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź podczas spotkania z Dyrektorem Publicznego ZOZ. Będzie okazja poznać organizacyjno-prawne aspekty kierowania i zarządzania placówką ochrony zdrowia. W bezpośrednim kontakcie z Dyrektorem możesz otrzymać cenne informacje dotyczące zakresu jego działalności. Uzyskasz cenne wskazówki dotycząco rozwoju zawodowego, które być może wykorzystasz planując swoją ścieżkę kariery. Może w przyszłości, to właśnie Ty będziesz najlepszym kandydatem do objęcia funkcji Dyrektora w ZOZ.

Program_SPZLO Warszawa Wawer